top of page

Tarihçemiz

Safran Araştırma ve Geliştirme Merkezi(SARGEM), ismini safrandan alan dünya üzerindeki iki şehirden biri olan Safranbolu'nun tarihi ve kültürel geçmişine sahip çıkarak ülkemizde bu kıymetli çiceğin farkındalığını artırmak, safran sahteciliğinin önüne geçmek ve unutulan mirasını yeniden canlandırmak için kurulmuştur.

Saffrose Markası Nasıl Ortaya Çıktı?
Safran Fuar

Safran Araştırma ve geliştirme merkezi olarak 2006 yılından bugüne safran (crocus sativus) üzerine arge faaliyetleri yürütüyoruz.Bu faaliyetler sonucunda asıl anavatanı Türkiye olan Safran'ı keşfetmeye devam ediyoruz.

Yenilikçi yaklaşımlarla ürettiğimiz gıda ve kozmetik ürünlerimizi önce ülkemiz sonra tüm dünyaya sunuyoruz.Geniş ürün yelpazesini 2006 yılından beri geliştiren ve milyonlarca insana ulaştıran SARGEM ticari faaliyetlerini merkez olarak Ankara'dan yürütmektedir.

Başta safran ve safran soğanı olmak üzere doğal ve etkili kozmetik ürünlerimizi gerçek safrandan üretmeye devam ediyoruz. Üretimden son kullanıcıya kadar uzanan süreçte ürünlerimizin en sağlıklı biçimde korunarak kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Türkiye'de ve Dünya'da SARGEM ve Saffrose markasını büyütüyoruz.

Safran Mucizesiyle herkes tanışmalı

bottom of page